Doğum ve Jinekoloji

Doğum ve Jinekoloji

-Hormonal hastalıklar

-Güç doğumlar
-Sezaryen
-Kısırlaştırma
gibi işlemlerde dostlarımızın sağlığı için 7/24 hizmet vermekteyiz.

SUNİ TOHUMLAMA

Kızgınlığın uygun olduğu dönemlerinde köpeklere suni tohumlama yapılmasını tavsiye ediyoruz. Uygun erkek köpeklerden gereken şartlarda alınan spermler steril laboratuvar ortamında incelenir. Uygun koşullarda uygun dişi köpeğe enjeksiyonu yapılmaktadır doğal çiftleşme yollarının tükendiği zamanlarda suni tohumlamayı tercih etmekteyiz.

Erkek köpek çok agresif ve dişiye zarar veriyorsa dişi köpek uygun döneminde olmasına rağmen erkek köpeği reddediyorsa, doğum yapması mümkün ama çiftleşmenin fiziksel olarak mümkün olmadığı durumlarda kliniğimiz suni tohumlama işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

       

  Köpek ve Kedi Kısırlaştırma

Kısırlaştırma işlemi bütün üreme işlevlerine son vereceği için ayrıntılı düşünülüp uygulanması gereken bir uygulamadır. Öncelikle kızgınlığın bastırılması ya da geciktirilmesi yollarına gitmek sonradan yavru elde edebilme imkânı sağlar. Şayet nadir bulunan bir ırka sahip hayvanınız varsa kısırlaştırma işlemi daha da çok gözden geçirilmesi gereken bir karardır. Fakat mecburi durumlarda Uzman Hekimlerimizin görüşleri de alınarak kısırlaştırmaya daha kolay karar verilebilir.